Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Sodes Projeleri

Giriş
Tarihi Harpuz ve Sivrice İlçesi  Gezi ve Piknik Etkinlği Gerçekleştirilmiştir.
 
Emniyet Müdürlüğümüze ait Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı 2012 (SODES) kapsamında kabul edilen “Bilinçli Gençlik Güvenli Gelecek” adlı proje kapsamında, lise 9. ve 10. sınıflarda öğrenim gören toplam 72 öğrenciye ayrı gün ve tarihlerde Harput yöresinin tarihi ve kültürel yerlerine gezi ve piknik ile Sivrice İlçesine gezi ve piknik etkinliği gerçekleştirilmiş, etkinliklerde öğrencilerimize kalem takımı hediye edilmiştir.  
 
 
 

 
  
      Çocuk Şube Müdürlüğünce yürütülen “Bilinçli Gençlik Güvenli Gelecek” adlı proje ile ilgili olarak; projemiz kapsamında, bilgilendirme ve bilinçlendirme başlığı altında 2012 yılı Kasım ayı ile 2013 yılı Mayıs ayı arasında lise 9. ve 10. sınıflarda yer alan toplam 4064 öğrenciye “Çocuk Suçları, Öfke Kontrolü, Madde Bağımlılığı, Yurttaşlık/Kentlilik/Kardeşlik/Dostluk ve Birlikte Yaşama Bilincini Güçlendirme, Bilişim Suçları, İnternet Güvenliği, Trafik Güvenliği ve Vandalizm” konularında öğrencilere seminer faaliyeti gerçekleştirilmiştir. Seminerlerde öğrencilerimizin tamamına ikramda bulunulmuş bazı öğrencilerimize de kalem takımı hediye edilmiştir.
 
 
 Cocuk Sube Seminer1.JPG Cocuk Sube Seminer1.JPG
    Cocuk Sube Seminer3.JPG    Cocuk Sube Seminer4.JPG
    Cocuk Sube Seminer5.JPG    Cocuk Sube Seminer6.JPG
    Cocuk Sube Seminer9.JPG
    Cocuk Sube Seminer10.JPG    Cocuk Sube Seminer11.JPG
                                                                                                                                                                           
 
 
 
 
      BİLİNÇLİ GENÇLİK GÜVENLİ GELECEK PROJESİ Çocuklarımızın ve gençlerimizin, ülkemize ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmeleri, sosyal Devlet anlayışının vazgeçilmez bir gereğidir.
     Şube Müdürlüğü olarak; çocuğa karşı ve çocuk tarafından suç işlenmesini önleyici çeşitli faaliyetlerde bulunmaktayız. Bu kapsamda; Çocuk Şube Müdürlüğümüzce hazırlanan “Bilinçli Gençlik Güvenli Gelecek” adlı proje Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) 2012 kapsamında kabul edilmiş olup, Valiliğimiz koordinesinde yürütülmektedir. Proje ile; gerek görsel, gerekse işitsel ağırlıklı eğitimlerle öğrencilerimizin kişisel ve kültürel gelişimlerini artırmaları, öğrencilerin bilinçlendirilerek, suçtan korunmaları, suça karışmalarının önlenmesi amaçlanmaktadır.
    İlimizin çocuk nüfusu içerisinde önemli bir bölümünü lise öğrencileri oluşturmaktadır. Lise öğrencileri bulundukları yaş itibariyle çok aktif ve hareketli bir durum sergilemekte, Şubemizce yapılan işlemlerde önemli bir yer tutmaktadır. İlimizde liselerde yaklaşık 28042 öğrenci bulunmakta olup, bunun 16250 tanesi lise 9 ve 10. Sınıflarda öğrenim görmektedir. Hedef kitlemiz Liselerin 9. ve 10. sınıflarında okuyan öğrencilerimizdir.
    Projemiz Eğitim – öğretim yılıyla birlikte başlamış olup, Temmuz ayına kadar 10 aylık bir süre zarfında devam edecektir. Projenin Temel Etkinlikleri 1- Seminerler ve konferanslar 2- Kitap okuma kampanyası 3- Çanakkale Gezisi 4- Fidan Dikimi ve Piknik Etkinliği 5- Huzurevi ve çocuk yuvası ziyaretleri olarak sayılabilir. Seminerler ve konferanslar Proje kapsamında; Lise 9’uncu ve 10’uncu sınıflara yönelik olarak, okul idarecileri ve rehber öğretmenler ile yapılan görüşmeler sonucunda belirlenen Çocuk Suçları, Öfke Kontrolü, Vandalizm (Kamuya ait bir mala, araca ya da ürüne zarar verme), Madde Bağımlılığı, Bilişim Suçları/İnternet Güvenliği, Toplumsal Hareketler - Terör Faaliyetleri vb. konularda uzmanların katılımıyla seminerler ve konferanslar düzenlenmesi suretiyle bilgilendirme ve bilinçlendirilme faaliyetlerine başlanılmıştır. Seminerlerde toplamda 4000 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir.
    Kitap Okuma Kampanyası Ve Yarışması Önümüzdeki günlerde proje ortağı Milli Eğitim Müdürlüğü ile kitap okuma yarışması düzenlenerek, dereceye girenler ödüllendirilecektir. Bu kapsamda; Mili Eğitim Müdürlüğünce 100 Temel eser içerisinden belirlenen 20 değişik kitaptan toplam 1000 kitap Emniyet Müdürlüğümüzce alınmıştır. Liselerin 9 ve 10 uncu sınıflarına dağıtılmak üzere 10 okulumuza 100’er kitap okul kütüphanelerinde demirbaş olacak şekilde verilecektir. Kitap okuma kampanyası süresince okunan kitaplarla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzce belirlenen usulle yapılacak yarışma sonrasında her okulda bir birinci belirlenerek, 10 öğrencimize Tablet Bilgisayar hediye edilecektir.
    Çanakkale Gezisi Proje kapsamında öğrencilerin sosyal ve kültürel yönden gelişimlerini, toplum bilincinin oluşmasını, tarihimizi gezerek ve görerek öğrenmelerini sağlamak üzere Nisan ayı içerisinde 90 öğrencimizle Çanakkale ilimize gezi düzenlenecektir. Fidan Dikimi ve Piknik Etkinliği Çevre bilinci, doğaya saygı ve gelecek nesillere yeşil bir tabiatın miras bırakılması bilincinin aşılanması için fidan dikimi ve piknik etkinliği yapılacaktır. Huzurevi ve çocuk yuvası ziyaretleri yapılacaktır.
 
                           
 
     Emniyet Müdürlüğümüze ait Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı 2012 (SODES) kapsamında kabul edilen 2012-23-0596 nolu "Bilinçli Gençlik Güvenli Gelecek" adlı proje ile ilgili olarak; 09/02/2013 Cumartesi günü saat: 19:00'da SB Elazığ Spor ile Beşiktaş arasında oynanan müsabakada; SB Elazığ Spor takımı oyuncuları, Proje kapsamında "MADDE BAĞIMLILIĞINA HAYIR" yazılı pankart ile sahaya çıkmışlardır. Ayrıca yine proje çerçevesinde stadyum içerisinde "SAĞLIKLI BİR TOPLUM MUTLU BİR GELECEK İÇİN HAYDI ELELE" pankartı asılmıştır.
 
          

    Elazığ Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği koordinesinde yürütülecek olan ‘’Duyarlı Toplum Güvenli Elazığ’’ Projesinin Protokolü Elazığ Valimiz ve Emniyet Müdürümüz arasında 03.10.2011 tarihinde imzalanmıştır.
    Elazığ Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği koordinesinde yürütülecek olan ‘’Duyarlı Toplum Güvenli Elazığ’’ Projesinin Protokolü imzalandıktan sonra projenin alt yapısı ve proje dahilinde yapılacakların ihalesi yapılmıştır.
 
      
    "Duyarlı Toplum Güvenli Elazığ’’ Projesinin alt yapısı tamamlandıktan sonra Proje ortaklarımız olan İl Sosyal Hizmet Müdürlüğü,İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğü personelleri ile birlikte ARALIK 2011 tarihinde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğiz Toplantı Salonun da toplantı düzenlenerek mahallelerde çalışmalara başlanmıştır.
 
       

      DUYARLI TOPLUM GÜVENLİ ELAZIĞ PROJESİNİN KONULARI ve PROJE ORTAKLARI
 
   
          
 
 
Elazığ İl Müftülüğü Vaizlerinden Ali Osman KORKMAZ, Vildan Muslu KORKMAZ, Zaika BOZKURT, Elif ERGİN ve Şule DÜNDAR, İslamda Ailenin Önemi, Aile Maneviyatı ve Çekirdek Aile konularında halkımızı bilgilendirmektedirler.
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Personellerinden Emrah TORAMAN, Seyfettin GÜRGER ve Sezai GÜVEN, Aile Sağlığı ve Çocuk Sağlığı konularında halkımızı bilgilendirmektedirler.
 
 
            
 
 
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği Personellerinden Ahmet HOŞÇA, Gökhan CEYLAN ve Zülküf KARA, Dolandırıcılık konusunda halkımızı bilgilendirmektedirler.
Elazığ İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Personellerinden Sosyolog Murat GÖÇER VE Hüseyin ÇETİN, Toplumsal Şiddet, Aile İçi Şiddet konularında halkımızı bilgilendirmektedirler.         
  
  
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği Personellerinden Mehmet ERDOĞAN, Bayram UZUNYOL ve M.Emin ÖCAL, Hırsızlık konusunda halkımızı bilgilendirmektedirler.
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği Personellerinden Özgür KURHAN, M.H.Nuri SARU ve Naziye DEMİR, TDP ve 155 'in Önemi konusunda halkımızı bilgilendirmektedirler.

 
     
    
    
      
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • BİMER
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • PEKAY
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü